gry dla dziewczyn i dzieci / fazy uzależnienia

Fazy uzależnienia od gier on-line

 

Wiek XXI to czas komputerów i internetowej rozrywki. Dlatego też coraz częściej mówi się o uzależnieniu od grania w gry komputerowe. Uzależnienie ujawnia się dopiero z czasem. Posiada trzy etapy, co utrudnia ostrzeżenie problemu. Pierwsza faza opiera się na korzystaniu z komputera jako hobby, czyli innej formy rozrywki. Gry komputerowe oraz on-line bardzo szybko absorbują swych użytkowników, z każdym dniem coraz bardziej. Gracza traci poczucie rzeczywistości, a granie staje się niezbędne.


3 fazy uzależnienia od komputera:


1. Poznawanie reguł gry. Racjonalne korzystanie z komputera. Kontrolowanie czas spędzanego przed ekranem.

2. Uwidaczniają się pierwsze objawy uzależnienia. Granie zmienia się w podstawową i obowiązkową formę rozrywki. Brak możliwości korzystanie z komputera budzi złość i agresje.

3. Całkowite uzależnienia od komputera. Użytkownika spędza przed monitorem każdą wolną chwilę. Inne elementy życia tracą na znaczeniu (rodzina, sen, odżywianie, nauka, praca zawodowa). Uzależnienie jest lekceważone przez gracza. Traci on kontakt z rzeczywistości, cierpi bezsenność oraz zaburzenia koncentracji.Polityka Prywatnosci | Fazy uzależnienia