gry dla dziewczyn i dzieci / gry dla dziewczyn / gotowanie


Gotowanie w grach komputerowych


Gry które opierają się na gotowaniu i pieczeniu, bardzo często włączane są szczególnie przez dziewczynki. Najbardziej popularną tego typu grą jest Cake factory, czyli gra w której musimy wcielić się w rolę pani domu, która piecze tort lub ciasto na przyjęcie.


Dziewczynki lubią takie gry, gdyż w określonym wieku bardzo często naśladują swoją mamę, bawią się w dom, gotują, sprzątają, udają matkę swoich lalek, opiekują się nimi i karmią je.
Oprócz wielu wad jakie posiadają gry komputerowe w ogóle, Cake Factory wyróżnia się spokojem, nie wpływa w żaden sposób na agresję u dziecka. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć że uczy kolorów, gdyż gry te cechuje ich ogromny wachlarz. Gry typu gotowanie zdecydowanie bardziej polecane są dla małych dzieci, niż agresywne bijatyki, strzelanki czy gry z fabułą, która straszy dzieci. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest pozwolenie dziecku grać w gry spokojne, nieszkodliwe i wręcz edukacyjne.

Gry w których głównym zadaniem jest gotowanie lub pieczenie, najczęściej opierają się na robieniu ciast, są również takie w których należy zrobić kanapki, ozdobić ciastka itp.
Polityka Prywatnosci | Gotowanie