gry dla dziewczyn i dzieci / przede wszystkim edukacja


Przede wszystkim edukacja

O zaletach i wadach gier komputerowych dla dzieci można dyskutować w nieskończoność. Jedni twierdzą, że ten sposób spędzania wolnego czasu przez dzieci jest tylko i wyłącznie szkodliwy, nie ma żadnego pozytywnego wpływu na małe dzieci. Inni twierdzą, że wręcz przeciwnie, gry są bardzo pomocne w nauce otaczającego świata i wpływają na rozwój wyobraźni dziecka.

W naszej ocenie postaramy się być całkowicie obiektywni. Nie naciągać żadnej z przytoczonych zasad. Zacznijmy od edukacji. Czy gry komputerowe w jakikolwiek sposób edukują dzieci? Oczywiście, jednak stwierdzenie te również należy wyważyć.

Poprzez edukację rozumiemy naukę wielu różnych dziedzin życia. Naukę czytania, naukę liczenia, odróżniania kolorów, naukę nazywania rzeczy, zwierząt, części ciała itp. itd. Wszystko zależy oczywiście od gry. Dla jakiego wieku jest przeznaczona i co dokładnie zawiera.

Wybór gier jest naprawdę duży i to od rodziców zależy jaki wpływ dana gra będzie miała na dziecko. Grę którą wybierzemy powinniśmy dokładnie sprawdzić, przeczytać recenzje a najlepiej samemu w nią zagrać.Polityka Prywatnosci | Edukacja